NİKSAR’DA BAYANLARA ÖZEL YAŞAM MERKEZİ AÇILDI

Mart 08, 2018
NİKSAR’DA BAYANLARA ÖZEL YAŞAM MERKEZİ AÇILDI

Niksar Belediyesi tarafından bayanlar için geliştirilen “Baş Tacı Yaşam Merkezi” düzenlenen törenle açıldı.

8 Mart Dünya Kadınlar gününde böyle bir açılış yapmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirten Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan; “8 Mart Dünya kadınlar gününde burada bir araya geldik ve siz değerli hanımefendilere bir hediye sunmak istedik. Sizin bu önemli gününüzde baş tacı olduğunuzu ifade edecek şekilde ismini de baş tacı olarak koyduğumuz yaşam merkezimize inşallah sizlerle birlikte açıyoruz. Hanım kardeşlerimizin çeşitli sanat dalları ile el becerilerini, damak tadı kültürümüzü lezzet atölyesiyle buluşturup hünerlerini, diğer kurslarımızla yeteneklerini sergileyebilecekleri ve etkinlikleri ile bahçesinde, keyifli anlar geçirebilecekleri bir yaşam alanı inşaa etmenin gururunu yaşıyoruz. Hanımlarımız annelerimiz bizim eşlerimiz kızlarımız çocuklarımız velhasıl biziz. Bu manada eşlerimizin hanımlarımızın değerini ifade etmek için sözcükler yeterli değil. Her alanda ister çalışsın ister ev hanımı olsun hanımlarımız çalışma hayatının içerisinde üreten çalışan insanlardır. Bir toplumun gelişmesinde eğer bayanlar çalışıp üretiyorsa o toplum gelişmiş toplumdur. Bu manada hanımlarımız için ne kadar hizmet versek ne kadar bu merkezleri açsak azdır. O yüzden buranın ismini de “baş tacı” olarak koymayı uygun bulduk. Yapmış olduğumuz bu baş Tacı yaşam merkezimizin ilçemize ve bayanlara hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

Baş Tacı Yaşam Merkezi’nin yapımında eşinin büyük desteğinin olduğunu belirten Belediye Başkanı Özdilek Özcan; “Baş Tacı Yaşam Merkezimizin yapımında emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Burada en büyük teşekkürü eşim Mukadder Özcan’a etmek istiyorum. Bu binanın her noktasında emeği var. Bu vesile ile eşime herkesin huzurunda teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Özcan yaşam merkezinde açılan kurslarla ilgili de bilgiler vererek; “Açtığımız bu baş tacı yaşam merkezimize tüm bayanları bekliyoruz. Baş tacı yaşam merkezimizde yemek kursu, pastacılık kursu, Fitness - Platess Kursu, Bilgisayar Temel Eğitim Kursu, Dil Eğitimi Kursu, Okuma-Yazma Kursu, Ebru Kursu, İğne Oyası Kursu, El Örgüsü Kursu, Resim Kursu, Yağlı Boya Kursu, Dikiş Atölyesi Kursu, Ahşap Boyama Kursu, Tel Kırma Kursu, Takı Tasarımı Kursu, Yöresel Tasarım Kursu, Ahşap Oyma Kursu, Alçı Bebek Kursu, Kumaş Baskı Kursu, Sabun Yapım Kursu, Ev Aksesuarları Kursu, Yöresel Bebek Kursu, Kuaförlük Kursu, Cilt Bakım Kursu, Manikür Kursu, Pedikür gibi kurslarımızdan bayanlar faydalanacaklar” dedi.

Başkan Özcan’ın konuşmasının ardından dua yapılarak “Baş Tacı yaşam merkezi” nin açılış kurdelesi kesilerek kurs odaları gezildi ve bilgiler alındı.

Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya’nın eşi Pınar Kapankaya bayanlar için hazırlanan bu merkezin çok özel ne nezih olduğunu belirterek; “Tüm bayanların gelip görmesini arzu ediyorum. Gerçekten harika bir ortam oluşturulmuş. Bütün kadınların hayatın içerisinde yer alması gerektiğini düşünüyorum. Kadının hem ürettikleriyle hem de yaşamın içerisinde yer alması çok güzel bir şey. Merkezde açılan çocuk oyun alanı da aynı zamanda çocuğu olan kadınlar da düşünülmüş çok beğendim çok güzel. Niksar’ın ihtiyacı olan bir yerdi emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum” dedi.

 Resimleri İndirmek için tıklayın
TOP