NEVRUZ BİR OLMANIN, DİRİ OLMANIN İFADESİDİR

Mart 21, 2018
NEVRUZ BİR OLMANIN, DİRİ OLMANIN İFADESİDİR

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Nevruz Bayramıyla ilgili yayınladığı mesajında, ''Nevruz, bir olmanın, diri olmanın ifadesidir.''dedi. 

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Nevruz Bayramı nedeniyle yaptığı açıklamasında, nevruzun bir olmanın ifadesi olduğunu söyledi.

Başkan Özcan, “Baharın müjdecisi, tabiatın uyanışı, umut dolu yarınların başlangıcı, bolluk ve bereketin simgesidir Nevruz Bayramı. Balkanlardan Orta Asya’ya kadar uzanan müşterek kültür coğrafyamızda, yüzyıllardan bu yana kutlanan Nevruz, bir olmanın diri olmanın ifadesidir. Bizler, millet olarak dili, dini, rengi, mezhep ve inancı, etnik kökeni ve siyasi görüşü ne olursa olsun bu cennet vatanda huzur içinde yaşayıp aynı kıbleye yönelen aynı acılarla üzülen aynı sevinçleri yaşayan, bir teşbihin taneleri gibi aynı bütünün parçalarız. İşte Nevruz Bayramı, bu değişmez gerçeği bizlere bir kez daha hatırlatmaktadır. Bu düşüncelerle bütün vatandaşlarımızın, birlik ve kardeşliğimizin pekişmesine vesile olacak Nevruz Bayramı’nı en kalbi duygularımla tebrik ediyorum” dedi.

 Resimleri İndirmek için tıklayın
TOP