NİKSAR AYVAZ İŞLETMESİNDEN KAMUOYUNA DUYURU

Eylül 06, 2018
NİKSAR AYVAZ İŞLETMESİNDEN KAMUOYUNA DUYURU

Kıymetli hemşerilerimiz;
Son günlerde gerek medyada gerekse sosyal medyada Ayvaz Suyunun koli fiyatlarının yükselişinin speküle edildiğini görerek bu konuda açıklama yapmamız zaruri hale gelmiştir.
Sosyal medyada suyumuzu karalayacak ve artan döviz kurlarından dolayı işletmemizi “fırsatçılık” ile suçlayan yorumlar bizleri ziyadesiyle üzmüştür.
Bu konuyla alakalı öncelikle bilinmesini isteriz ki, Ayvaz Suyu bizim markamız, Ayvaz İşletmemiz de Niksar halkının kendi öz sermayesidir. 2014 yılından bugüne kadar sürekli yükseliş gösteren Niksar Ayvaz İşletmemiz istikrarla büyümeye devam etmektedir. Bununla birlikte Ayvaz suyumuz Üstün Lezzet Ödülü ve Avrupa Kalite Ödülü’ne layık görülmüştür.
Ambalajlı su üretiminde kullanılan; pet şişe, kapak, etiket, shrink, streç, makine ve yedek parça vs. fiyatları döviz üzerinden temin edilmektedir. 2017 yılı Kasım ayında 2018 yılı maliyetlerimizi planlarken dolar kuru 3,60 hammadde fiyatları ise 1500 dolar/ton civarında seyrederken, bu gün itibariyle dolar kuru 6,61 hammadde fiyatları ise 2000 dolar/ton civarında seyretmektedir. Dolayısıyla piyasadaki ambalajlı suların ve Ayvaz Suyunun fiyatlarının yükselmesinde ki neden; Hammadde fiyatları ve döviz kurlarındaki olağan dışı artışlara bağlı olarak maliyetlerin de yükselmesidir.
Niksar Ayvaz İşletmesi olarak fiyatlarımızı güncelleme gerekliliğinden kaçınmamıza rağmen tedarikçilerimizin fiyat artışlarını sürdürmeleri ve piyasa koşulları nedeniyle Niksar’ın öz sermayesi olan işletmemizin faaliyetlerine devam etmesi ve gelecek nesillere taşımak adına fiyatlarımızda güncelleme yapmamız konusunda zaruriyet hasıl olmuştur.
Tüm kamuoyuna saygıyla duyurulur.

Hikmet SUBAŞI
Niksar Belediyesi Ayvaz İşletme Müdürü

 Resimleri İndirmek için tıklayın
TOP