UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!!

Temmuz 19, 2019
UNUTMADIK, UNUTTURMAYACAĞIZ!!

Niksar'da 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü etkinlikleri kapsamında düzenlenen tek yürek gecesini dualarla geçiren vatandaşlar Demokrasi meydanını boş bırakmadı. 

15 Temmuz etkinlikleri kapsamında Niksar'da Demokrasi ve Milli Birlik Günü yürüyüşü düzenlendi. İlçe şehit stadyumunda başlayarak FSM Caddesi boyunca ellerinde bayraklarla yürüyen vatandaşlara protokolde eşlik etti. Yürüyüş demokrasi meydanında sona erdi.  

Niksar 15 Temmuz Demokrasi Meydanı'nda düzenlenen tek yürek gecesine vatandaşlar ellerinde Türk Bayrakları ile katıldı. Tokat Vali Yardımcısı Niksar Kaymakam Vekili Dr. Mehmet Gödekmerdan, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Ak Parti İlçe Başkanı Kemal Yılmaz, İlçe Jandarma Komutan Vekili Jandarma Teğmen Erdinç Karakaş, İlçe Emniyet Müdür Vekili Nurettin Saçkan, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, STK liderleri, şehit yakınları, gaziler ve vatandaşların katılımıyla gerçekleşen gecede, vatandaşlar Demokrasi Meydanı'nda coşku ve hüznü aynı anda yaşadı. Okunan şiir ve miniklerin gösterilerini izleyen vatandaşlara Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan ve Tokat Vali Yardımcısı Niksar Kaymakam Vekili Dr. Mehmet Gödekmerdan da hitap etti.

“Türk milletinin gücü bir kez daha dünyaya gösterildi”

Başkan Özcan, 15 Temmuzda tüm dünyaya Türk milletinin gücünün bir kez daha gösterildiğini belirterek; “Yedi düvel gafiller bu milletin asker bir millet olduğunu ordu bir millet olduğunu bilmiyordu ve onlara bizim milletimiz yaşlısı genci herkes gösterdi. Böyle aziz bir milletin mensubu olmak hepimiz için şereftir elhamdülillah.  Rabbim dünyada sadece bu millete bu aziz Türk milletine bu imanı vermiştir. Askeri ile polisi ile özel harekâtçısı ile milletiyle kadını ile kızı ile vatanına sahip çıkan bayrağına sahip çıkan ezanı susmasın diye mücadele edebilecek başka bir millet yoktur. Bizde bu milletin bir mensubu olmaktan gurur duyuyoruz. Bizlere bin yıllardır bu vatanı canlarıyla kanlarıyla vatan eden aziz şehitlerimize ve geleceğimiz çocuklarımıza bırakacağımız en büyük mirasımız bu aziz vatandır. Üzerinde şu an şu saat yaşayan ve 15 Temmuz'u yaşayan insanlar olarak sorumluluğumuz geleceğimize bırakacağımız bir vatandır. Bu vatan uğrunda eğer şehadet şerbetini içmek varsa, rabbim bunu bize nasip ettiyse biz buna koşa koşa giden bir milletiz. Bu vesile ile hain darbe girişimi esnasında hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyorum, gazilerimize şifalar diliyorum” dedi.

“15 Temmuz bir demokrasi mücadelesidir”

Tokat Vali Yardımcısı Niksar Kaymakam Vekili Dr. Mehmet Gödekmerdan ise, 15 Temmuz'un bir demokrasi mücadelesi olduğunu belirterek; “15 Temmuz 2016 tarihinde cereyan eden hain darbe girişimi, kahraman milletimizin cesareti, onurlu direnişi, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliği ve Allah-u Teala'nın yardımı ile bertaraf edilmiş ve bugün Demokrasi ve Milli Birlik Günü olarak ilan edilmiştir. Hain darbe girişiminin amacı, hükümetin yıkılması, devletimizin işgal edilmesi idi. FETÖ'nün yargı ve polis içindeki mensuplarıyla, ardından da kahraman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin içinde kümelenmiş üniformalı teröristleri ile ülkemizin geleceğine kastettiğini unutmamalıyız. 15 Temmuz bir demokrasi mücadelesidir. Tüm vatandaşlarımızın devletimizin ve hak ve özgürlüklerin bir zaferidir. Türk Milletinin niçin yıkılmadığına bir kez daha dost düşman şahit oldu. 15 Temmuz bir şahlanış ve dik duruştur. 15 Temmuz bu millete boyun eğdirmek isteyenlere verilen en güzel cevaptır. Sonuna kadar demokrasiye sahip çıkacağız. 15 Temmuzda demokrasi kazanmıştır. Devletimizin bekası, milletimizin birlik ve beraberliği uğruna 15 Temmuz hain darbe girişimi esnasında hayatlarını kaybeden aziz şehitlerimize Yüce Allah'tan rahmet diliyorum. Ruhları Şad olsun, mekânları cennet olsun, şehitlerimizi asla unutmayacağız. Yine bu uğurda yaralanıp gazilik mertebesine ulaşan kahramanlarımıza Yüce Allah'tan acil şifalar diliyorum, şükranlarımızı sunuyorum. Millet olarak birlik ve beraberlik içinde oldukça bu hainlere ve teröristlere meydanı bırakmayacağımızı gösterelim. Yüce Rabbim bir daha böyle kötü günleri bizlere yaşatmasın, birlik ve beraberliğimizi bozmasın diyorum. 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günümüz hepimize kutlu olsun. Hepinizi saygılarımla sevgilerimle selamlıyorum Allah'a emanet olun” şeklinde konuştu. 

Program görsel sunumlar ve demokrasi nöbetinin ardından sona erdi.

 Resimleri İndirmek için tıklayın
TOP