NİKSAR BELEDİYESİ KURSLARINA İLGİ BÜYÜYOR

Aralık 25, 2019
NİKSAR BELEDİYESİ KURSLARINA İLGİ BÜYÜYOR

Niksar Belediyesi bu yıl Baş Tacı Yaşam Merkezi, Nizamettin Yağıbasan Bilgi Evi ile Sanat ve Meslek Edindirme Kurslarıyla (NİSMEK) toplamda 610 kişiye ev sahipliği yaptı.
Niksar Belediyesince 2018 yılında açılışları yapılan Baş Tacı Yaşam Merkezi ve Niksar Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (NİSMEK) ile birlikte 2017 yılında açılışı yapılan Nizamettin Yağıbasan Bilgi Evinde bu yıl toplamda 610 kişi kurslara katıldı. Niksar Belediyesi ile İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü öğretmenleri tarafından toplamda 30 dalda kurslar açıldı.
Ahşap Teknolojisi, Yiyecek İçecek Hizmetleri, Bilişim Teknolojileri, Büro Yönetimi ve Sekreterlik, El Sanatları Teknolojisi, Seramik ve Cam Teknolojisi, El Sanatları Teknolojisi, Kişisel Gelişim ve Eğitim, Müzik ve Gösteri Sanatları, Giyim Üretim Teknolojisi, Bahçecilik, Muhasebe ve Finansman, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi, Kişisel Gelişim ve Eğitim, Okuma Yazma, Yiyecek İçecek Hizmetleri, Spor, Sanat ve Tasarım, Bilişim Teknolojileri, Büro Yönetimi ve Sekreterlik gibi daha birçok dalda açılan kurslara çok sayıda katılım oldu.
KURSLARIMIZ ARTARAK DEVAM EDECEK
Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan kurslar hakkında yaptığı açıklamada, 2017 yılında Nizamettin Yağıbasan Bilgi Evi’nin açılışıyla başlayan ve 2018 yılında açılışları yapılan Baş Tacı Yaşam Merkezi ile Niksar Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (NİSMEK) ile devam eden kursların artarak devam edeceğini söyledi. Başkan Özcan açıklamasının devamında; “Niksar Belediyesi olarak Baş Tacı Yaşam Merkezi ile Niksar Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (NİSMEK) ile hanım kardeşlerimizin zamanını daha verimli geçirmelerini ve evlerine katkı sağlayabilmeleri adına çeşitli kurslar açtık. Nizamettin Yağıbasan Bilgi Evi’nde ise öğrenci kardeşlerimize kendi ev ortamlarındaymış gibi eğitim sunuyor, tüm teknolojik aletlerden dersleri için faydalanmasını sağlıyoruz. Kurslarımız her ay güncellenmektedir. Bu kursları vermemizde bizlere öğretmen desteği sağlayan İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü nezdinde Halk Eğitimi Merkezimize teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

 Resimleri İndirmek için tıklayın
TOP