NİSMEK KURSİYERLERİ SENE SONU SERGİSİNDE EMEKLERİNİ SERGİLEDİLER

Mayıs 07, 2018
NİSMEK KURSİYERLERİ SENE SONU SERGİSİNDE EMEKLERİNİ SERGİLEDİLER

Niksar Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından hazırlanan 2017-2018 eğitim öğretim yılı sene sonu sergisi açıldı. Sergide Niksar Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kursları (NİSMEK) kursiyerlerinin el emeği, göz nuru ürünlerde görücüye çıktı.

Cumhuriyet Meydanı çay bahçesinde düzenlenen yıl sonu sergisinin açılışına Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Muzaffer Bolat, usta kursiyerler ve vatandaşlar katıldı. Sergi açılışı öncesi Ulvi Saime Kaya İlköğretim Okulu öğrencilerinin sunduğu halk oyunları gösterisi izleyiciler tarafından büyük beğeni topladı.

Törende konuşan Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan; “Niksar Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kurslarımızda (NİSMEK) el becerilerini geliştiren hanım kardeşlerimizin el emeği, göz nuru ürünleri yerinde görmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğümüz öncülünde gerçekleşen 2017-2018 eğitim öğretim yılı sene sonu sergisi bizim içinde çok anlamlı oldu. Ben öncelikle emeği geçen İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Halk Eğitim Müdürlüğümüze ve Niksar Belediyesi Sanat ve Meslek Edindirme Kurslarımızda görev alan öğreticilerimize teşekkür ediyorum. Niksarlı hemşehrilerimiz açılan bu sergiyi ziyaret etmesini temenni ediyor, el emeği göz nuru ürünlere verdikleri emeklerden ötürü hanım kardeşlerimizi kutluyorum” dedi.

Yıl sonu sergisi açılışı töreninde konuşan Niksar Kaymakamı Selami Kapankaya, yıl boyu kursiyerlerin öğrendiği öğrettiği el emeği göz nuru ürünlerin sergilenmesinin çok anlamlı ve güzel olduğunu belirterek; “Her sene olduğu gibi bu yıl da kursiyerlerimizin özellikle bayanlarımızın el emeği göz nuru eserlerini yaptıkları değerli çalışmaları burada göreceğiz. Ayrıca yıl boyunca arkadaşlarımızın verdiği emeklerinin sonuçlarını burada görme imkanı bulacağız. Her zaman diyoruz ki eğitim 5 yılla 10 yılla sınırlı bir süreç değildir. Eğitim ömür boyu devam eden bir süreçtir. İnsan yedisinden yetmişine, doğduğu andan itibaren öğrenme süreci içerisine girer. Dolayısıyla insan ne yaparsa kendisi için yapar, ne kadar kendisini iyi yetiştirirse ne kadar kabiliyetini artırırsa o derecede hayatını mutlu mesut geçirir çevresine de faydalı olur. El sanatları olsun, resim olsun, güzel sanatların her dalı olsun bunları yaptığımız takdirde hem kendimize, hem toplumumuza faydalı bir iş yapmış oluruz. Karınca kararınca ilçemizin memleketimizin gelişmesine katkıda bulunmuş oluruz. Dolayısıyla bu gün burada düzenlenen sergide emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Açılışın ardından davetlilere ikramda bulunuldu.

 Resimleri İndirmek için tıklayın
TOP