BAŞKAN ÖZCAN’DAN 19 MAYIS MESAJI

Mayıs 17, 2019
BAŞKAN ÖZCAN’DAN 19 MAYIS MESAJI

Niksar Belediye Belediye Başkanı Özdilek Özcan, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. 
Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kurtuluş Savaşını başlatmak üzere Samsun’a çıkışının 100. yıldönümünü kutladıklarını belirten Başkan Özcan, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde 19 Mayıs 1919’da Samsun’da yakılan istiklal meşalesi Amasya, Sivas ve Erzurum’dan geçerek tüm vatana yayılmıştır. Bu meşale, milletimizin hürriyete olan inancı ile birleşerek Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasını sağlamış, milletimizi muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkarma mücadelemizde yolumuzu aydınlatmış ve aydınlatmaya devam etmektedir” ifadelerine yer verdi.
İstiklal mücadelesinin başladığı 19 Mayıs’ın, Gençlik ve Spor Bayramı olarak ilan edilmesinin gençlere duyulan güvenin bir göstergesi olduğunu da dile getiren Başkan Özcan, “Bu aziz vatanın bizlere emanet edildiğinin bilinciyle, tarihimize ve değerlerimize sahip çıkarak, ülkemizi millet olarak hep birlikte daha huzurlu günlere taşımanın gayretinde olmalıyız” şeklinde konuştu.

 Resimleri İndirmek için tıklayın
TOP