NİKSAR’DA 3 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Kasım 11, 2019
NİKSAR’DA 3 BİN FİDAN TOPRAKLA BULUŞTU

Türkiye’nin 81 ilinde eş zamanlı olarak gerçekleştirilen ‘Geleceğe nefes’ kampanyası kapsamında Niksar’da 3 bin fidan toprakla buluştu.

Niksar Meslek Yüksek Okulu bahçesinde düzenlenen fidan dikim törenine İlçe Kaymakamı İlhami Doğan, Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektör Yardımcısı hemşehrimiz Prof.Dr. İbrahim Özbay, Niksar Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulu ve Teknik Bilimler Meslek Yüksek Okulu yönetimi, TEMA İlçe Temsilcisi Tahsin Çamkerten, daire müdürleri, vatandaşlar ve öğrenciler katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından kürsüye çıkan TEMA İlçe Temsilcisi Tahsin Çamkerten, ‘Geleceğe nefes’ kampanyasına önderlik eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a teşekkür ederek, bu kapsamda çalışmalarını sürdüreceklerini belirtti.

Tokat Gaziosmanpaşa Üniversitesi Rektör Yardımcısı hemşehrimiz Prof.Dr. İbrahim Özbay ise yaptığı konuşmada, ‘Geleceğe nefes’ kampanyası ile gelecek nesillere güzel bir dünya bırakacaklarının mutluluğunu yaşadığını söyledi.

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan ise konuşmasında, ilçede görev süresi boyunca çok sayıda dikim programı düzenlediklerini söyledi. Başkan Özcan konuşmasının devamında; “Bugün Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan himayelerinde gerçekleştirilen ‘Geleceğe nefes’ kampanyası kapsamında ülkemiz genelinde 11 milyon fidan dikimi gerçekleştiriliyor. Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV); "Kıyametin kopacağını bilseniz elinizdeki fidanı dikiniz" diye buyurmuştur. Bugün burada inşallah 3 bin fidanımızı toprakla buluşturacağız. Bu programın icrasında emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” dedi.

İlçe Kaymakamı İlhami Doğan ise yaptığı konuşmada; “İnşallah gelecek nesillere çok güzel bir Türkiye bırakırken, yeşil bir Türkiye’yi de bırakmış olacağız. Onlara ne yapsak azdır. Onlar ne kadar iyi yetiştirilirse, onlara ne kadar güzel bir ülke bırakırsak onlarda ondan sonraki geleceklere daha iyi iletmiş olacaklar” dedi.

Konuşmaların ardından katılımcılar tarafından Niksar Meslek Yüksek Okulu bahçesinde hazırlanan alana 3 bin fidanın dikimi gerçekleştirilerek, program sona erdi.

 Resimleri İndirmek için tıklayın
TOP