NİKSAR’DAN İDLİB’E YARDIM ELİ

Ocak 22, 2020
NİKSAR’DAN İDLİB’E YARDIM ELİ

Niksar Belediyesi’nin öncülüğünde, Türkiye Diyanet Vakfı Niksar Şubesi işbirliğinde 1400 yıllık şifa kaynağı Ayvaz Suyu’nun yüklendiği tır, Suriye'nin İdlib kentindeki savaş mağdurlarına ulaştırılmak üzere yola çıktı.
Niksar’da Ayvaz Suyu yüklenen tır, Şehitler Saat Kulesi mevkiinde düzenlenen tören ile dualarla İdlib'e gönderildi.
Programda konuşma yapan İlçe Müftüsü İsa Solmaz; “Niksar Belediyesi ve Türkiye Diyanet Vakfı Niksar Şubesi işbirliğiyle İdlib’te ki savaş mağduru kardeşlerimize Ayvaz Suyu gönderiyoruz. Bu konuda büyük destekleri olan Belediye Başkanımız Özdilek Özcan’a teşekkür ediyorum” dedi.
Yapılan konuşmanın ardından yardım tırı dualarla uğurlandı.
Başkan Özcan törenin ardından yaptığı konuşmada; “Doğu'daki bir Müslümanın ayağına diken batsa, Batıdaki ancak onun acısını hissederse Müslümanız. İdlib'te rejim güçlerinin sivillere yönelik yaptığı saldırılardan kaçarak Türkiye sınırına göç eden İdlib halkına tüm halkımız adına Türkiye Diyanet Vakfı Niksar Şubesi ile ortaklaşa bir tır Ayvaz suyu gönderdik. Rabbim kabul eylesin” dedi.
Düzenlenen törene İlçe Kaymakamı İlhami Doğan, Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, İlçe Müftüsü İsa Solmaz ile çok sayıda vatandaş katıldı.

 Resimleri İndirmek için tıklayın
TOP