NİKSAR’DAN ELAZIĞ’A YARDIM ELİ

Ocak 25, 2020
NİKSAR’DAN ELAZIĞ’A YARDIM ELİ

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ın sosyal medyada duyuyarak başlattığı yardım kampanyasına Niksarlılar büyük bir ilgiyle karşılık verdiler.

Elazığ’da dün akşam saatlerinde meydana gelen 6,8 şiddetinde ki depremin ardından sosyal medyada hemşehrilerinden yardım kampanyası hakkında destek isteyen Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ın çağrısı büyük ilgi gördü. Başkan Özcan’ın çağrısının ardından Niksar Kaymakamlığı ve Niksar Kent Konseyi kampanyaya dahil oldular. Vatandaşın büyük ilgi gösterdiği kampanyada 1 tır battaniye, gıda ürünleri ve giysi toplanırken, 1 tır Ayvaz Suyu olmak üzere 2 tır Elazığ’a uğurlandı.

Hemşehrilerinin ilgisi ve yardımlarından çok mutlu olduklarını belirten Belediye Başkanı Özdilek Özcan konuşmasının devamında; “Niksar halkı bugün yine gönlünü ortaya koydu. Niksar olarak 1939 ve 1942 yıllarında yaşanan depremlerden büyük acılar yaşadık. Atalarımızın yaşadıkları bu acıları içimizde daha taze. Dün yaşanan depremin ardından halkımıza gerekli duyuruları yaptık. Sağolsun halkımız bu çağrımıza büyük bir ilgi gösterdiler. Evlerinde ne varsa deprem bölgesindeki kardeşleriyle paylaştılar. Ben hemşehrilerimize şükranlarımı sunuyorum. Bu gün itibariyle 1 tır gıda, battaniye ve giysi, 1 tır ise Ayvaz suyumuzu bölgeye sevk ettik. Yarın da halkımızdan gelen ürünleri kabul edip, tekrardan bölgeye göndermeyi planlıyoruz. Bu vesileyle depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum” dedi.

 Resimleri İndirmek için tıklayın
TOP