‘ELAZIĞ VE MALATYA’DA BİR KARDEŞİMİZ ÜŞÜSE, BİZİM KALBİMİZ DONAR’

Ocak 26, 2020
‘ELAZIĞ VE MALATYA’DA BİR KARDEŞİMİZ ÜŞÜSE, BİZİM KALBİMİZ DONAR’

Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan, Elazığ depremi sonrasında başlattıkları yardım kampanyasında üçüncü ve son tırı gönderdiklerini söyledi. Başkan Özcan açıklamasında; ‘Elazığ ve Malatya’da bir kardeşimiz üşüse, bizim kalbimiz donar’ dedi.

Elazığ’da meydana gelen 6,8 şiddetindeki depremin ardından Niksar Kaymakamlığı, Niksar Belediyesi ve Niksar Kent Konseyi tarafından başlatılan yardım kampanyasında dün uğurlanan 2 tırın ardından bugün 1 tır daha Elazığ için yola çıktı.

Niksarlı vatandaşlar tarafından kampanyaya yoğun ilgi gösterilirken, kampanyanın son gününde Niksarlı taşımacı Hüsamettin Metin tarafından sevkiyat ücretsiz bir şekilde yapılıyor.

Yardım kampanyasının son gününde Niksar halkına teşekkür eden Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan; “Cuma günü Elazığ’da meydana gelen 6,8 şiddetindeki deprem bizleri ziyadesiyle üzdü. Depremin ardından Niksarlı hemşehrilerimizin destekleriyle yardım kampanyası başlattık. Halkımız bu kampanyaya çok büyük destek sağladı. Tüm halkımızdan Allah razı olsun. Toplamda 3 yardım tırımız yola çıktı. 1 tırımızda sadece Ayvaz Suyumuz, diğer 2 tırda ise halkımızdan gelen yaşam ürünleri bulunuyor. Elazığ ve Malatya’da bir kardeşimiz üşüse, bizim kalbimiz donar. Her zaman kardeşlerimizin yanındayız. Elazığ ve Malatya’da bir kardeşimiz üşüse, bizim kalbimiz donar. Ayrı bir teşekkürü ise toplanan yardımları ücretsiz bir şekilde götürecek olan Hüsamettin Metin kardeşimize tüm halkımız adına ediyorum. Rabbim böylesine büyük acılar bir daha bizlere yaşatmasın” dedi.

 Resimleri İndirmek için tıklayın
TOP